Wakacje 2016 – atrakcje słonecznej Grecji

Pełne słońca greckie wyspy oraz tajemnicze zakątki kontynentalnej części tego kraju, to idealne miejsce na spędzenie letniego urlopu. Mnogość atrakcji tego kraju zachwyca. Praktycznie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wakacje w Grecji dobrze wspominają zarówno miłośnicy leniwego wypoczynku na plaży, amatorzy zwiedzania, jak i pasjonaci aktywnego spędzania wolnego czasu.

Jakie atrakcje czekają na miłośników zwiedzania?

Grecja to prawdziwy raj dla miłośników zwiedzania. To w tym miejscu przed wiekami narodziła się grecka kultura, a co za tym idzie, można tutaj znaleźć zabytki świadczące o dawnej świetności tutejszych nacji. Na kontynencie największy zachwyt wzbudzają budowle stawiane przez starożytnych Greków. Dlatego najchętniej odwiedzane są takie miejsca jak stare centrum Aten z Akropolem, Olimpia, Delfy czy Sparta. Z kolei na wyspach można podziwiać między innymi pozostałości po kulturze mykeńskiej i minojskiej z pałacem Knossos na czele. Wiele osób decyduje się na wycieczkę na wyspy Santorini i Thera, w nadziei, że uda im się odnaleźć ślady mitycznej Atlantydy…

Gdzie znajdują się najpiękniejsze greckie plaże?

Grecja to niezwykle malowniczy kraj, jednak niektóre jego zakątki są wyjątkowo urokliwe. Do najpiękniejszych plaż z pewnością można zaliczyć te położone na wyspach. Jako najbardziej zachwycające wskazuje się plaże położne na Zakynthos, Korfu oraz Kefalonii. Wielu z turystów zaskoczonych jest widokiem greckich plaż, gdyż obok znanych nam znad Bałtyku piaszczystych plaż są tu także plaże skaliste, żwirowe i żwirowo-piaszczyste. Stanowi to duże urozmaicenie dla osób przyzwyczajonych do widoku piasku na plaży. Warto podkreślić, że wiele z plaż położonych na wyspach umiejscowionych jest w niewielkich zatoczkach, co gwarantuje spokój i kameralną atmosferę w czasie wypoczynku. Część z takich plaż dostępnych jest jedynie od strony morza.

Gdzie najlepiej wypoczną miłośnicy sportów wodnych?

Greckie plaże to nie tylko leniwy wypoczynek na plaży. Przybrzeżne wodny Grecji to także doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych. Ukochali sobie je szczególnie miłośnicy nurkowania, gdyż tutejsza podwodna flora i fauna tętni feerią niesamowitych barw. Dodatkowo nurkowanie w spokojnych wodach Morza Śródziemnego jest bezpiecznie i dlatego wyspy Greckie to pierwszy przystanek na drodze początkujących nurków.

Grecja – idealne miejsce do trekkingu

Kontynentalna Grecja kusi wszystkich miłośników trekkingu. Tutejsze trasy turystyczne są niezwykle malownicze i jednocześnie wykazują duży stopień zróżnicowania pod względem trudności, dlatego przybywają tutaj, zarówno początkujący, jak i zaawansowani amatorzy pieszych wypraw. Jedne z najciekawszych widoków można podziwiać w czasie trekkingu w okolicy góry Olimp, a także w pobliżu Salonik i klasztoru Meteory.

Jak więc widać Grecja jest pełna zróżnicowanych atrakcji. Oferuje wiele dla każdego typu turystów. Sprawia to, że za każdym razem, gdy wybieramy się do Grecji, możemy odkryć coś nowego, co sprawi, że ponownie zachwycimy się tym krajem.

Dodaj komentarz