Najbardziej romantyczne miejsca na wakacje

Wspólne, długo wyczekiwane wakacje to nie tylko okazja, by bardziej siebie poznać, ale i również by przeżyć wspólnie romantyczne chwile, które zostaną w pamięci na długie lata.

Wymienione niżej miejsca to nie jedyne, które posiadają w sobie magię romantyzmu. Jednak zdecydowanie zasługują na wyróżnienie jako idealne miejsce na podróż poślubną.

Bora – Bora w Polinezji Francuskiej

Bora-Bora to mała wyspa na Oceanie Spokojnym należąca do Polinezji Francuskiej niedaleko Tahiti. Wyspa często utożsamiana jest z rajem dzięki krystalicznie czystej wodzie, która sprzyja podwodnemu zwiedzaniu rafy kolorowej, oraz białych plaż, na których można się uchronić przed słońcem pod palmami kokosowymi. Jest to miejsce na ziemi, gdzie temperaturę 34 stopni Celsjusza uważa się za niską. Miejsce jest również znane z bungalowów pełniących funkcję hoteli znajdujących się bezpośrednio nad wodą. Potęgują one romantyczną atmosferę i nie pozwalają nam wrócić do domu.

Na wyspie lato trwa od listopada do kwietnia, jednak nie jest to najlepszy moment na jej zwiedzenie z powodu pory deszczowej, gdy pada niemal codziennie. Najlepiej udać się tam w porze suchej między czerwcem a październikiem.

 

Wodospad NiAerial view of Niagara horseshoe falls. Ontario Canadaagara

Wodospady Niagara tworzy rzeka o tej samej nazwie, która wypływa z jeziora Erie.

Wodospad po stronie USA tworzą dwie kaskady: Amerykański (American Falls) oraz Wodospad Ślubny Welon (Bridal Veil Fails). Ich wodospady sięgają 30 metrów wysokości. Druga cześć wodospadu Niagary, Wodospad Podkowy znajduje się w Kanadzie, a jej wysokość dochodzi aż do 53 metrów przy 790 metrów szerokości. I to właśnie ten wodospad stanowi największą atrakcję turystyczną. Po stronie kanadyjskiej ma się najlepszy widok na spadająca kaskadę.

 

Bieszczady

Aby poznać jedne z najbardziej romantycznych miejsc na świecie nie trzeba nawet opuszczać naszego rodzimego kraju. Bieszczady to jedne z tych miejsc na ziemi, które pozwalają na zobaczenie Drogi Mlecznej bez użycia żadnego z przyrządów. Wystarczą własne oczy. Ze względu na bardzo małe zanieczyszczenie nieba światłem, Bieszczady stanowią miejsce niemal idealne do obserwacji Drogi Mlecznej. Najlepiej udać się tam w sierpniu i pierwszej połowie września, gdzie zachwyci nas środkową cześć naszej galaktyki.

 

Zanzibar w Tanzanii.

Podobnie jak Bora-Bora, Tanzania jest małą wysepką z rajskimi plażami, oraz ciepłą i krystaliczną wodą. Podczas nurkowania można zobaczyć jedne z najpiękniejszych raf koralowych. Jeżeli jednak nie przepadasz za podwodnym zwiedzaniem, to na pewno zainteresują cię liczne plaże z  białym piaskiem i wysokimi palmami, pod którymi można w spokoju sączyć swojego drinka.

 

Śladami Władcy Pierścieni w Nowej Zelandii

Będąc w Nowej Zelandii koniecznie odwiedź Park Narodowy Tongariro, który uznano, że najbardziej przypomina Tolkienowskie Śródziemie. To właśnie tam kręcone były przepiękne krajobrazy do scen we Władcy Pierścieni.  Przepiękny i surowy widok oraz wysokie góry w oddali nie pozwolą nam zapomnieć o tym miejscu. Park Tongariro swym pięknem ustępuje tylko okolicom miasteczka Wanaka, w którym możemy skorzystać z licznych ścieżek rowerowych, aby zobaczyć zapierające dech w piersi widoki. Według wielu osób to właśnie tam znajduje się najpiękniejszy nowozelandzki krajobraz.

Dodaj komentarz