„Sklep rowerowy stacjonarny czy internetowy?”

Liczba rowerowych sklepów online jest coraz większa, a i tak nadal rośnie. Jednak wraz z nastaniem mody na amatorsko-wyczynową jazdę rowerem sklepów stacjonarnych również przybyło. Kupując nowy rower, można wskoczyć w morze ofert i nadal nie wybrać upragnionego roweru. Jak zrobić to najłatwiej i najkorzystniej?

Pomysł na rower

Planując kupno nowego roweru, najczęściej wiemy jak on ma wyglądać, jaki osprzęt musi mieć i w jaki sposób będzie eksploatowany. Z naszą wizją możemy udać się do najbliższego sklepu rowerowego lub najbardziej znanego w naszym mieście. Oprócz wykwalifikowanego personelu sklep taki może nas rozczarować, bo akurat nie mają i nie będą mieć lub nie są wstanie dostarczyć wybranego przez nas modelu roweru. Przy okazji sprzedawca próbuje nas przekonać do innego modelu i trudno powiedzieć, czy dlatego, że ma prowizję od sprzedaży, czy dlatego, że nie ma innego na stanie, czy dlatego, że po prostu ma rację.

rower online

Przewaga internetu

Internet ma ta przewagę, że lokalizacja takiego sklepu nie ma dla nas większego znaczenia. Liczy się to czy mają model roweru, który sobie upatrzyliśmy. Niekiedy okazuje się, że oferta sklepów rowerowych online jest zdecydowanie większa. Mamy możliwość kupienia roweru w innym kolorze, z ramą o innych wymiarach bardziej dopasowaną do nas i z niższą ceną. Być może trzeba doliczyć koszty transportu, czyli opłacić kuriera, ale cenę wysyłki i tak nie przewyższy ceny takiego samego modelu roweru w sklepie stacjonarnym. Sklep rowerowy online zapewnia swoim klientom zdecydowanie większą ofertę. Niekiedy możliwość dopasowania roweru do siebie, czyli dokupienia kilku dodatkowych akcesoriów lub wymiany poszczególnych elementów na inne modele.

Składak?

Przeciwnicy kupowania w sklepach rowerowych online twierdzą, że kupując w ten sposób narażamy się na dodatkową pracę pod postacią złożenia naszego roweru. Nic bardziej mylnego. Dostarczany rower owszem jest rozłożony tak, aby paczka była najmniejsza. Jednak nie jest rozłożony całkowicie. Najczęściej rama wraz z kierownicą i kołami jest już zmontowana, a jedyne co należy zrobić, to zamontować pedały i dokręcić kilka śrubek. W sklepach online często na którejś z podstron występuje klauzula, że rower dostarczany jest w częściach, ale za dodatkową opłatą może być dostarczony w całości z wszystkimi możliwymi regulacjami. W ten sposób sklepy rowerowe online dorównują sklepom stacjonarnym, przy czym cena naszego jednośladu niejednokrotnie nadal pozostanie niższa, niż w najlepszym sklepie w naszym mieście.

Dodaj komentarz