Jaki odkurzacz wybrać dla alergika?

Wybór odpowiedniego odkurzacza dla alergika jest bardzo ważny. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Rodzaj filtra

Podczas wyboru odkurzacza dla alergika należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj filtra, jaki został w nim zastosowany. W przypadku alergików najbardziej polecane są filtry HEPA, a także filtry wodne, które w skuteczny sposób ograniczają ilość alergenów we wnętrzu domu lub mieszkania. Odkurzacze z filtrami HEPA są bardzo wygodne podczas codziennego korzystania, ponieważ nie trzeba ich myć oraz osuszać, taki jak modeli z filtrami wodnymi. Natomiast odkurzacze z filtrami wodnymi mogą dodatkowo nawilżać powietrze, co jest bardzo ważne w przypadku alergików.

Poziom głośności

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru odkurzacza dla alergika, jest poziom głośności urządzenia. Bardzo często zdarza się, że alergikami są małe dzieci, którym bardzo przeszkadza głośna praca urządzenia, zwłaszcza, że może być ono użytkowane z dość dużą częstotliwością. Dlatego podczas wyboru odkurzacza do domu, w którym mieszka dziecko, warto decydować się na wybór urządzenia z jak najmniejszą ilością decybeli podczas pracy.

Dodatkowe funkcje

W przypadku odkurzaczy dla alergików bardzo przydatne są różnego rodzaju dodatkowe funkcje. Wśród nich można wskazać między innymi możliwość prania tapicerki lub dywanów, które pozwolą utrzymać jeszcze większy porządek w poszczególnych pomieszczeniach. W produktach stworzonych z materiałów tekstylnych gromadzą się nadmierne ilości roztoczy, dlatego tak istotne jest ich regularne usuwanie.

Zasięg pracy

Zasięg pracy to kolejny istotny aspekt podczas wyboru odkurzacza. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć urządzenia mające kable zasilające, węże oraz rury o różnej długości. W niektórych modelach kable zasilające mają długość sięgającą nawet siedmiu metrów, co w znaczący sposób usprawnia odkurzanie całego pomieszczenia. Dzięki dużemu zasięgowi pracy nie trzeba przełączać kabla zasilającego z gniazdka do gniazdka, co jest sporym ułatwieniem. Warto o tym pomyśleć podczas wyboru najlepszego urządzenia dla alergika.

Pojemność odkurzacza

Wybierając najlepszy odkurzacz dla alergika, powinno się również sprawdzić jego pojemność, która ma dość duży wpływ na komfort codziennego użytkowania urządzenia. Dzięki dużej pojemności worka nie trzeba będzie go aż tak często wymieniać. Natomiast w przypadku dużej pojemności pojemników w odkurzaczach nie trzeba ich będzie tak często opróżniać. Małe pojemniki wymagają dość częstego opróżniania, co może być problematyczne podczas sprzątania.

Zmienne końcówki

Warto zdecydować się również na model, który będzie wyposażony w zmienne końcówki. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które z całą pewnością wpłynie na łatwość procesu sprzątania. Warto sprawdzić, czy danym modelem odkurzacza będzie można z łatwością odkurzać w trudno dostępnych miejscach, na przykład pod szafami.

Dodaj komentarz