Zimowiska 2020 – gdzie wysłać dzieci na ferie zimowe?

Ferie zimowe nie trwają długo, ale warto wykorzystać ten czas jak najlepiej. Tygodniowa rozłąka rodziców z dzieckiem, może wydawać się ciężka, szczególnie, jeśli jest to pierwszy, samodzielny wyjazd malucha. Jednak taka wycieczka nie powinna budzić żadnych obaw. Dla dzieci, to wspaniała przygoda, a dla rodziców chwila wolnego czasu. Zimowiska, to wyjazdy dla osób w wieku 6-13 lat. Są rewelacyjnym rozwiązaniem dla dzieci, które chcą spędzić trochę czasu poza domem i bawić się ze swoimi rówieśnikami.

Zimowiska, czyli ferie na stoku i nie tylko

Chociaż tego rodzaju obozy kojarzą się głównie ze sportami zimowymi, nie trzeba umieć jeździć na nartach czy snowboardzie, żeby wybrać się na taką wycieczkę. Jest tam wielu instruktorów, którzy uczą dzieci poprawnej techniki. Takie wyjazdy zazwyczaj mają miejsce w górach, ale znajdziemy je także w innych zakątkach Polski. Warto rozważyć ofertę, która będzie odpowiednia dla głównego zainteresowanego. Zimowiska (https://quatromondis.pl/zimowiska) , to nie tylko sport, to także warsztaty kreatywności. Dlatego należy wybrać taki rodzaj obozu, który będzie rozwijał pasje dziecka i na którym nie będzie się nudzić. Sprawdzenie podstawowego programu jest kluczem do sukcesu. Duża ilość atrakcji i aktywności sprawi, że mały obozowicz nie będzie tęsknić za domem i rodzicami.

W takim razie gdzie wysłać dzieci na ferie zimowe?

Tak jak zostało wspomniane, najlepiej zdecydować się na wycieczkę, która jest naprawdę interesująca. Wybierając obóz dla swojego dziecka, należy wziąć pod uwagę jego hobby. Jeśli lubi malować, odpowiednią opcją jest wyjazd artystyczny. Takie ferie niekoniecznie muszą być organizowane w górach. Morze i centralna Polska, to równie popularne kierunki. Na takim wyjeździe dziecko rozwija swoją kreatywność, szkoli technikę i uczy się wielu nowych rzeczy dotyczących ekspresji artystycznej. To świetne rozwiązanie dla małego Picasso.
Dla dzieci z nieskończonymi pokładami energii idealnym wyborem są obozy sportowe w górach. Pod okiem doświadczonego instruktora, mali sportowcy uczą się jeździć na nartach lub desce snowboardowej. Jest to nie tylko rewelacyjna zabawa, ale umiejętność, którą warto szkolić od najmłodszych lat.

W wielu miejscach w Polsce odbywają się także zloty dla małych czarownic i czarodziejów. W takiej krainie fantazji każde dziecko ma wielką frajdę. Od uczenia się czarów i czytania starożytnych run, po rozwiązywanie zagadek i tworzenie eliksirów. Takie miejsce na pewno spodoba się wszystkim małym fanom Harry’ego Pottera i innych magicznych bohaterów.

W każdym zakątku Polski znajdują się zimowiska odpowiednie dla dzieci, niezależnie od ich zainteresowań. Najpierw jednak warto zastanowić się nad hobby potencjalnego uczestnika obozu i zapytać go o zdanie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy także zwrócić uwagę na wiarygodność organizatora. Im więcej informacji i opinii, tym lepiej. Istotną rzeczą jest to, że każdy taki wyjazd musi być zgłaszany do Kuratorium Oświaty najpóźniej 21 dni przed jego rozpoczęciem. Ferie zimowe to prawdziwa radość i warto spędzić je jak najlepiej.

Dodaj komentarz