Zaskórniaki, krosty, jak z nimi walczyć? Rady od naszego eksperta.

Pojawiające się na twarzy krosty nie są niczym przyjemny. Szpecą twarz i odbierają pewność siebie. Istotne jest, aby wiedzieć, jak z nimi walczyć, a przede wszystkim jakich kosmetyków używać.

Skąd biorą się niedoskonałości na twarzy?

Zanieczyszczenia powietrza nie są zbyt łaskawe dla cery. Zatkane pory to problem, z którym boryka się wiele osób, tak samo jak ze stanami zapalnymi. Nie pomaga także stres, z jakim każdy zmaga się na co dzień. Ciągłe napięcie zaburza pracę przysadki mózgowej, co może być przyczyną uporczywego trądziku. W dbaniu o idealny stan skóry nie pomagają również używki takie, jak papierosy, alkohol, kawa. Problematyczne może okazać się także zażywanie leków hormonalnych, w tym tabletek antykoncepcyjnych, które rozregulowują organizm.

Największe problemy z zaskórnikami oraz krostami mają osoby posiadające cerę łojotokową lub mieszaną, a także takie, które pracują w klimatyzowanych pomieszczeniach przy komputerze. Skóra w takich warunkach traci wodę, a grucz=oły łojowe zaczynają nadmiernie pracować.

Przyczyną powstawania niedoskonałości jest również niewłaściwa higiena, np. przemywanie twarzy wodą prosto z kranu, w której znajduje się duża zawartość chloru. Problemem może okazać się zapominanie o zmywaniu makijażu, jak i brak stosowania właściwych środków do pielęgnacji twarzy, np. avene cleanance.

Jak skutecznie walczyć z niedoskonałościami na twarzy?

Odpowiedzią na problemy skórne może okazać się avene cleanance. Jest to żel oczyszczający bez mydła, który delikatnie oczyszcza skórę i redukuje nadmiar sebum. Dzięki zawartości wody termalnej Avene, skóra zyskuje ukojenie, a podrażnienia zostają złagodzone. Skóra jest oczyszczona i odświeżona.

Avene cleanance należy stosować rano i wieczorem na wilgotną skórę. Należy go delikatnie spienić, a następnie spłukać wodą. Dla osiągnięcia najlepszych efektów, po zastosowaniu żelu twarz należy nawilżyć odpowiednimi preparatami, albo z tej samej linii, albo innymi kosmetykami stosowanymi na co dzień.

Avene cleanance to jednak niejedyny sposób na walkę z trądzikiem. Istnieje szereg innych sposób, aby oczyszczać skórę twarzy i dbać o jej kondycję. Polecane jest stosowanie kremów z kwasami owocowymi, które lekko złuszczają obumarły naskórek i zapobiegają tworzeniu się zaskórników. Przede wszystkim warto unikać tłustych kremów na noc i kosmetyków przeciewzmarszczkowych z retinolem. Trzeba także dbać o ochronę przeciwsłoneczną, najlepiej jest stosować kremy z filtrem SPF 50+.

Dwa razy w tygodniu warto wykonać delikatny peeling, który pozwoli na usunięcie obumarłego naskórka. Do cery tłustej najlepszy będzie peeling enzymatyczny, który nie podrażnia, a daje bardzo dobre efekty.

Dobrze jest także skorzystać z usług profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, w którym zostaną wykonane zabiegi polepszające jakość skory, np. maseczki. Najlepiej zafundować sobie kurację maską z glinki 2-3 razy w miesiącu. Dzięki temu można będzie zmniejszyć wydzielanie łoju, poprawić koloryt cery oraz pozbyć się wszelkiego rodzaju niedoskonałości.

Dodaj komentarz