Szampony dla skóry wymagającej szczególnej pielęgnacji

Jeżeli borykasz się z problemem atopowego zapalenia skóry, z całą pewnością zdajesz sobie sprawę z tego jak trudna może okazać się pielęgnacja włosów oraz skóry głowy. Mimo tego, że istnieje wiele kosmetyków medycznych oraz leków, które mają pomóc Ci w walce o piękną i zdrową skórę, niestety często bywa tak niektóre z nich nie cechują się dobrym składem – wręcz przeciwnie, ich skład pozostawia wiele do życzenia a reklamy oraz opisy jakie towarzyszą tym produktom często są mylne i wprowadzają konsumenta w błąd, że są to rzekomo kosmetyki medyczne. Aby nie paść ofiarą takiego oszustwa warto zawsze zwracać uwagę na składy produktów. Jeśli jednak sam nie jesteś pewny co do tego jak rozpoznać dobry skład, możesz zapytać o zdanie dermatologa, kosmetologa lub nawet farmaceutę. Możesz także skorzystać z gotowych szablonów mówiących o tym, które kosmetyki są warte twoich pieniędzy. Jeśli jednak jesteś naprawdę początkujący i nie masz pojęcia jaki kosmetyk wybrać, postaram się Ci pomóc w tym artykule. Zanim jednak polecę Ci dobre jakościowo produkty, odpowiedzmy sobie na pytanie co to jest atopowe zapalenie skóry i jak sobie z nim radzić, ponieważ absolutną podstawą w walce z chorobą jest jej rozpoznanie.

Zatem co to jest atopowe zapalenie skóry?

Atopowe zapalenie skóry (w skrócie AZS) jest to przypadłość charakteryzująca się tym, że skóra wydaje się być bardzo przesuszona (niektórzy mówią nawet, że wygląda jak skóra słonia), często się łuszczy oraz sprawia dyskomfort z powodu naciągnięcia jakie wywołuje. Atopowe zapalenie skóry często towarzyszy przy różnego rodzaju uczuleniom pokarmowym oraz chorobom immunologicznym, mimo to wyleczenie tej choroby jest bardzo trudne a czasem nawet niemożliwe, dlatego w przypadku atopowego zapalenia skóry stosuje się najczęściej maści oraz kosmetyki, które mogą załagodzić stany zapalne lub je „zaleczyć”, nie pozwolą one jednak w pełni pozbyć się problemu.

Co jest przyczyną atopowego zapalenia skóry?

Przyczyn może być wiele, jednak wyróżnia się głównie nieprawidłowo działający układ immunologiczny oraz czynniki środowiskowe takie jak na przykład alergeny, które często mają negatywny wpływ także na zdrową skórę.

Jak radzić sobie z tego typu problemami?

Tak jak mówiłam, tego schorzenia nie da się w stu procentach wyleczyć, można natomiast próbować łagodzić objawy, jakie się z nim wiążą. W tym celu nieoceniony może okazać się balsam mediderm, który nie tylko doskonale nawilża obolałą skórę, ale także znacznie ją wygładza i pozostawia ukojoną. W przypadku walki o zdrowe i piękne włosy, warto wypróbować mediderm szampon. Mediderm szampon jest to kosmetyk medyczny, który swoim działaniem ma ukoić skórę głowy jednocześnie ją oczyszczając. Warto wspomnieć, że kosmetyki mediderm sprawdzą się także przy innych problemach skórnych takich jak na przykład łuszczyca i egzema. Jak widać jest to więc kosmetyk do zadań specjalnych i właśnie dlatego zawsze warto mieć go w zapasie.

Dodaj komentarz