Polecane miejsca na rodzinne wakacje w Europie

Podróżowanie i wypoczynek z dzieckiem mogą być niezwykle przyjemne. Jednak, aby tak było należy odpowiednio zaplanować wyjazd i wybrać miejsce, gdzie zarówno opiekunowie dziecka, jak i maluch będą czuli się bardzo dobrze. Również zwiedzanie będzie atrakcją dla dzieci, jeśli weźmie się pod uwagę ich potrzeby. Które miejsca w Europie są najlepsze na wypoczynek z dzieckiem? Oto najciekawsze propozycje.

Gdzie jechać z małymi dziećmi?

Rodzice niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym na wakacyjny wypoczynek najchętniej wybierają spokojne miejsca, gdzie można wypocząć i jednocześnie zająć czymś maluchy. Dlatego tak wiele osób decyduje się na wakacje nad morzem, gdzie można bez problemu wypoczywać na plaży i jednocześnie zapewnić maluchom odpowiednią rozrywkę – zabawę w piasku, pierwsze kąpiele czy animacje z przeszkolonymi specjalistami. Z uwagi na to, że pogoda nad polskim morzem jest bardzo kapryśna, bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnych wypadów dla rodzin z małymi dziećmi, jest południe Europy. Dużą popularnością cieszą się w szczególności plaże położone na Półwyspie Peloponeskim, a także na greckich wyspach takich jak Kefalonia, Zakynthos czy Kofru. Coraz chętniej odwiedzane są także riwiery położone nad Morzem Czarnym. Kraje takie jak Rumunia czy Bułgaria są odkrywane na nowo. Tutejsze plaże są czyste i spokojne, a woda ciepła. Dużą zaletą jest też to, że pobyt tutaj jest o wiele tańczy niż wypoczynek na riwierach śródziemnomorskich.

Wybierając się na wakacje z małymi dziećmi warto sprawdzić czy hotel, w jakim się zatrzymujemy oferuje dodatkowe udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Większość ośrodków wypoczynkowych ma już w swojej ofercie menu dziecięce, możliwość wypożyczenia krzesełek do karmienia, łóżeczka dla niemowląt czy dostawki dla starszych dzieci. W wielu miejscach maluchy do ok. 3-4 lat mają wstęp wolny, a dzieci do 12 roku życia mogą korzystać z atrakcyjnych zniżek.

Gdzie jechać ze starszymi dziećmi?

Starsze dzieci – w wieku szkolnym i młodzież, mają już swoje preferencje. Dlatego wybierając miejsce na wakacje, warto wziąć je pod uwagę. Jeżeli dziecko interesuje się samochodami i sportami motorowymi lub piłką nożną warto w planie wycieczki uwzględnić zwiedzanie miejsc związanych ze sportowymi rozgrywkami. We Włoszech warto zatrzymać się np. w Lombardii, gdzie w okolicach miasta Monza znajduje się tor, na jakim odbywają się wyścigi Formuły 1. Dużą atrakcją będzie też możliwość zobaczenia stadionów, na których odbywają się mecze ulubionych drużyn piłki nożnej. Z kolei dziewczęta będą z pewnością zainteresowane wizytą w miastach, które uważane są za europejskie stolice mody np. Mediolan czy Paryż.

Niezależnie do osobistych preferencji każde dziecko będzie zadowolone z wizyty w parkach rozrywki. Największe znajdują się w okolicach Paryża (Disneyland), Berlina (Tropical Island), Hamburga (Heide-Park) czy Billund (Legoland). Przed wyborem miejsca warto też sprawdzić czy w okolicach znajdują się atrakcyjne aquaparki i tematyczne parki rozrywki takie jak np. parki dinozaurów czy dotyczące znanych postaci komiksowych.

Dodaj komentarz