O czym należy pamiętać wysyłając dziecko na zimowisko?

Osoby, które postanowiły wysłać swoje dziecko na ferie zimowe, powinny pamiętać o kilku ważnych rzeczach, aby wyjazd mógł stać się przyjemnością dla ich pociech.

Jak przygotować dziecko na pierwszy samodzielny wyjazd?

Wszystkie dzieci, które po raz pierwszy wyjeżdżają same na ferie lub wakacje, powinny być odpowiednio wcześnie przygotowane przez swoich rodziców. Każde dziecko, które wyjeżdża samo, powinno potrafić wykonywać podstawowe czynności z zakresu higieny osobistej (np. powinno potrafić umyć włosy), jak również nie powinno mieć problemu z dopasowaniem ubioru do pogody czy wiązaniem butów. Ważną kwestią jest również nauka robienia samodzielnych zakupów oraz obsługi karty do bankomatu, jeśli wolimy, aby dziecko nie brało na wyjazd ze sobą gotówki. Jeżeli odpowiednio wcześniej będziemy pracować ze swoją pociechą, mamy pewność, że będzie ona potrafiła wykonać podstawowe czynności.

Jak przygotować psychicznie dziecko na pierwszy wyjazd?

Nie tylko dziecko powinno być przygotowane psychicznie, ale również i rodzice powinni być spokojni o swojego malucha. Takie przygotowanie pomoże pozbyć się rodzicom oraz dzieciom wszelkich obaw dotyczących m.in. podróży, oraz pozwoli być rodzicom bardziej spokojnym, kiedy dziecko napotka jakieś trudności. Ważną kwestią jest, abyśmy poinformowali swoje dziecko, że zawsze może odmówić swoim rówieśnikom, zwłaszcza kiedy będą robić rzeczy nie do końca rozsądne. Niestety niektórymi dziećmi na wyjazdach kieruje brawura oraz poczucie braku kontroli rodzicielskiej, dlatego bardzo często uprzykrzają życie swoim kolegom. Oprócz tego należy upewnić się, czy dziecko posiada wpisane w telefonie wszystkie ważne numery w przypadku, gdyby się coś stało.

Zobacz więcej o zimowiskach dla dzieci.

Jak zapakować walizkę dziecka na zimowiska?

Pakując walizkę dziecka warto, aby również i ono brało w tym udział. Pamiętać jednak należy, by nie pakować zbędnych rzeczy, które dziecko może kupić na miejscu, a niepotrzebnie tylko obciąży to walizkę czy plecak. Do podstawowych rzeczy, jakie dziecko powinno zabrać na zimowiska, należą:
– pojemny plecak lub walizka
– ręcznik kąpielowy oraz mniejszy do twarzy
– piżama (najlepiej z długim rękawem)
– dwie pary butów
– szalik, czapka
– rękawiczki (najlepiej, jeśli będą nieprzemakalne)
– dwie podkoszulki na ramiączkach
– dwie pary spodni
– spodnie nieprzemakalne, typowe na śnieg
– polar
– bluza
– trzy koszulki ma krótki rękaw
– trzy koszulki na długi rękaw
– strój na zabawę zapoznawczą (dyskotekę)
– bielizna
– skarpety (należy pamiętać, aby wziąć parę więcej, ponieważ podczas szaleństw w śniegu szybko mogą się zmoczyć)
– kosmetyki
– suszarka do włosów oraz szczotka
– klapki

Zimowiska dla dzieci – inne potrzebne przedmioty na wyjazd

Do innych potrzebnych przedmiotów, z którymi powinny wyjechać dzieci, zaliczamy:
– telefon komórkowy (jeśli nie jest na abonament, warto doładować dziecku większą kwotą)
– poduszka pod głowę ( w większości obiektów jest tylko jedna poduszka, dlatego niektóre dzieci mogą mieć problem z zaśnięciem bez swojego jaśka)
– ulubiona maskotka
– książka

Pamiętajmy, aby dziecko zrezygnowało z zabierania drogich rzeczy, które mogą zostać zepsute lub zabrane przez inne dzieci. Jak wiadomo na zimowiska, jeżdżą różne dzieci więc lepiej jest nie kusić losu.

Dodaj komentarz