Miejsca, które warto zwiedzić w Bułgarii

Bułgaria to jedno z najpopularniejszych i najciekawszych państw na wakacyjny wypoczynek. Każdego roku przyciąga turystów z całego świata. Rozległe plaże, czysta woda i mnóstwo urokliwych miejsc – tak w skrócie wygląda Bułgaria. Gdzie warto się wybrać? Co należy zobaczyć?

Warna czy Złote piaski?

Warna i Złote piaski to dwa najpopularniejsze bułgarskie kurorty. Nic dziwnego, oba te miejsca oferują piękne plaże i dobrze rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Warna położona jest po północnej stronie wybrzeża i jest trzecim co do wielkości miastem Bułgarii. Miłośnicy sportów wodnych z pewnością będą zadowoleni z pobytu tam. Na plaży funkcjonują bowiem wypożyczalnie sprzętu do nurkowania i surfingu oraz skuterów wodnych. Jednak oprócz plażowania w Warnie można zwiedzić wiele zabytkowych miejsc. Historia miasta sięga bowiem czasów antycznych. W mieście znajduje się również jedyne w Bułgarii Delfinarium Festa. Złote piaski położone są tylko 17 km od Warny. Oprócz lazurowego morza, piaszczystych plaż i źródeł wód mineralnych w mieście mieści się potężna baza gastronomiczno – rozrywkowa. Można śmiało stwierdzić, że Złote Piaski to raj dla wszystkich, którzy w wakacje chcą się naprawdę rozerwać. Imprezy odbywają się tam codziennie.

Melnik – czy rzeczywiście taki mały?

Melnik uznawany jest za najmniejsze miasto Bułgarii, jednak nie oznacza to, że turyści będą się tam nudzić – wręcz przeciwnie. Miejsc do zwiedzania jest bowiem co niemiara. Miasto leży w zachodniej części kraju, a nad nim piętrzą się góry Pirin o niespotykanych kształtach. Nie tylko malownicze krajobrazy, ale również imponująca historia mogą skusić do wyjazdu właśnie w ten region. Można zobaczyć tam ruiny średniowiecznego klasztoru św. Bogurodzicy czy zabytkowe cerkwie. Jednak największym skarbem Melniku jest wino, którego koniecznie należy spróbować podczas wizyty w mieście.

A może malowniczy Nesebyr?

Nesebyr należy do najstarszych europejskich miast, a jego długowieczną historię widać w zabytkowej architekturze. Miasto uważane jest za najbardziej malownicze w Bułgarii i nad całym morzem Czarnym. W końcu nie bez powodu Nesebyr wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Położone jest obok Słonecznego Brzegu na skalistym półwyspie. Ruiny murów obronnych miasta pochodzą z V w. p.n.e. Na malowniczej starówce można zachwycić się świetnie zachowaną architekturą. Na terenie Nesebyru mieści się też wiele ruin, m.in. świątyń. W mieście bardzo dobrze rozwinięta jest infrastruktura turystyczna, więc pomiędzy zabytkowymi budynkami łatwo można znaleźć restauracje i kawiarnie oferujące miejscowe przysmaki, których z pewnością warto spróbować. Tak jak Melnik, Nesebyr również posiada bogactwo, z którego słynie. Specjalnością miasta są piękne koronki, które można kupić tam w wielu miejscach.

Bułgaria to kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Odnajdą się tam imprezowicze i entuzjaści wylegiwania się na plaży, wielbiciele historii i zabytkowej architektury oraz ci, dla których najważniejszym czynnikiem podczas wyboru miejsca na wakacje jest krajobraz.

Dodaj komentarz