Kolonie i zimowiska w Zamku Golubskim. Niesamowita przygoda dla Twojego dziecka

Poza nielicznymi wyjątkami, dzieci zazwyczaj unikają kontaktu z historią, uważając ją za nudną i mało pasjonującą. Może więc warto wysłać je kolonie tematyczne do jednego z miejsc będącego świadkiem historii, choćby zamku Golub. Jaki jest program takich wyjazdów? Czy dziecko na pewno będzie się dobrze bawić?

Dlaczego warto odwiedzić zamek Golub?

Nasze pociechy na hasło zwiedzania najczęściej wpadają w lekki popłoch i zaczynają sprawdzać, czy na pewno dobrze się czują, licząc na to, że nagła niedyspozycja uchroni je od konieczności oglądania zabytków. Warto jednak przekonać je, że warto, opowiadając ciekawe historie. Zamek Golub, który znajduje się w Golubiu-Dobrzyniu widział tak wiele, że kryje dużo tajemnic. Zapiszmy dziecko na kolonie, które się w nim odbywają, by zachęcić je do zabawy. Zabytek wybudowano blisko 700 lat temu jako twierdzę i klasztor dla zakonników Zakonu Krzyżackiego. Budowla przeżyła wojny, bitwy i często była niszczona, a ostateczny cios zadał jej najazd szwedzki w 1655 roku. Przez 300 lat zamek przechodził z rąk do rąk, wciąż niszczejąc, a jego odbudowę rozpoczęto w latach 30. XX wieku. Obecnie znajduje się tu hotel oraz muzeum, w którym zwiedzającym udostępniono także pełne tajemnic lochy. Podziwiać można niezwykły, wybrukowany dziedziniec, krużganki, piwnice, izbę tortur oraz loch głodowy. Zamek Golub należał do Krzyżaków, którzy odcisnęli swoje piętno, więc wielbiciele historii mogą obejrzeć również dormitorium, refektarz służący zakonnikom za jadalnię oraz gotycką kaplica i kapitularz. Dzieci, które będą nocować w części hotelowej, wejdą do niej po tzw. Końskich Schodach, którymi rycerze konno wjeżdżali do komnat.

Zobacz: https://quatromondis.pl/zamek-golub

Kolonie i zimowisko na Zamku Golub. Jakie atrakcje czekają na uczestników?

Zamek Golub odrestaurowano tak, że komnaty są współczesnymi pokojami, więc dziecko na pewno dobrze się wyśpi, korzystając z wszelkich udogodnień. Wciąż jednak będzie na starym, krzyżackim zamku, w którym pełno jest starych komnat, stylizowanych sal, a niezwykły dziedziniec pamięta wiele. W tych okolicznościach można stać się członkiem Świata Czarodziejów, w którym działania szkoły przypominają te, w których brał udział Harry Potter. W czasie pobytu na Zamku Golub organizatorzy zapewniają ciekawy program oferujący wiele tematycznych imprez oraz zajęcia bazujące na nieco magicznej wiedzy, czyli numerologii, szyfrowania wiadomości, zielarstwa, astronomii oraz heraldyki Świata Czarodziejów. W czasie kolonii będzie istniał niezwykły świat pełen zabaw, tańca, śpiewu, recytacji oraz różnego rodzaju gier. Uczestnicy będę biegać, spacerować, rozwiązywać zagadki i dobrze się bawić. Ponadto odwiedzą nowoczesny ośrodek promujący komunikację naukową, w czasie którego przeprowadzą doświadczenia oraz zgłębią tajemnice przyrody.

Czarodziejski kolonie na Zamku Golub z pewnością upłyną w miłej atmosferze, a niezwykłe miejsce sprawi, że będą niezapomniane.

Dodaj komentarz