Jak wybrać dobry rower z promocji?

Chcąc kupić dobry rower wcale nie musimy wydawać olbrzymich kwot. Jeśli rower ma służyć nam wyłącznie w celach rekreacyjnych, równie dobrze możemy rozglądnąć się za jakimiś promocjami rowerowymi, a komfort jazdy wcale nie musi być gorszy, niż w przypadku kilkukrotnie droższych rowerów zwłaszcza dla początkujących rowerzystów. Warto jednak pamiętać, że promocja promocji nierówna.

Kiedy najlepiej decydować się na promocje rowerów?

Najczęściej promocje rowerów można spotkać po zakończeniu sezonu kolarskiego czyli przeważnie zimą, pod koniec roku. W wielu tego typu posezonowych wyprzedażach cena roweru może spaść nawet do 30 procent. Istnieje oczywiście ryzyko, że akurat upatrzony przez nas model nie będzie już dostępny w sklepach, jednakże jeśli chcemy używać roweru wyłącznie dla celów rekreacyjnych na pewno znajdzie się jakiś odpowiedni zamiennik. Warto także zainteresować się modelami z wcześniejszych roczników, ponieważ rowery w przeciwieństwie do samochodów nie tracą aż tak dużo na wartości wraz z upływem lat, a cena takiego roweru jest o wiele atrakcyjniejsza i zazwyczaj takie właśnie rowery można spotkać na promocji.

Jednakże należy pamiętać, że nie tylko rowery wysokiej jakości trafiają się na promocjach po atrakcyjnych cenach, ale także, co bardziej powszechne, możemy trafić po prostu na rower o kiepskiej jakości, który tylko na pierwszy rzut oka może nas kusić solidnym wyglądem.

Jak są różnice między rowerami z promocji, a rowerami wysokiej jakości?

Niska cena roweru niewątpliwie jest dużą zachętą, aby nabyć rower z promocji. Bardzo często w stosie gazetek promocyjnych możemy natknąć się na rowery w bardzo niskich cenach. Rowery takie na wystawach sklepowych bardzo często wyglądają całkiem przyzwoicie i sprawiają wrażenie dosyć solidnych. Jednakże rowery tego typu najczęściej wykonane są z niskiej jakości podzespołów z ciężkiej stali lub plastiku. Ponadto przerzutki często się rozregulowują, a hamulce są nieskuteczne i szybko się zużywają.

wyprzedaż rowerów

Główną różnicą pomiędzy rowerem z promocji, a rowerem wyższej klasy jest użyty w nich osprzęt. W przypadku rowerów markowych złożony on jest z komponentów producentów znanych z wysokiej jakości. W tanich rowerach rama jest wykonana z najtańszej stali przez co jest ciężka, co zdecydowanie pogarsza komfort jazdy. Także inne elementy takie jak hamulce, pedały, przerzutki wykonane są z materiałów o gorszej jakości, co powoduje szybsze zużycie takiego roweru.

Jak uniknąć wpadek przy zakupie roweru z promocji?

Przy wyborze roweru nieobciążającego budżetu należy przede wszystkim zdawać sobie sprawę z tego, że komfort jazdy, a także trwałość asortymentu nie będą równie wysokie jak w przypadku rowerów wysokiej klasy. Przede wszystkim nie jest możliwe skonstruowanie roweru w bardzo niskiej cenie zawierające równocześnie chociażby średniej jakości hamulce tarczowe oraz odpowiedniego tylniego zawieszenia. Najczęściej stosowanym chwytem marketingowym przy próbie sprzedaży roweru z promocji jest składanie roweru w ten sposób, aby osprzęt najbardziej widoczny był nieco lepszej klasy, natomiast najmniej widoczny był niskiej klasy. Dlatego też w większości przypadków można przyjąć, że tylna przerzutka jest najwyższej klasy w danym rowerze.

Bardzo promowane w wszelkich rowerach z promocji są tarcze hamulcowe. W większości przypadków, przy takim rodzaju rowerów, te hamulce są całkowicie niepraktyczne, ponieważ wykonane są z bardzo niskiej jakości materiałów i są bardziej podatne na zużycie, a hamulce to przecież jeden z najważniejszych elementów w rowerze.

Dodaj komentarz