Jak dobrać szampon do włosów?

Choć nadal możemy spotkać uniwersalne szampony do włosów (https://davines.pl/produkty/szampon/), nie wybieramy ich już tak chętnie, jak miało to miejsce do tej pory. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że regularnie opracowywane są nowe formuły, a my mamy szansę myć włosy kosmetykami dedykowanymi konkretnemu ich rodzajowi. Oczywiście, skuteczność szamponów do włosów nie zawsze jest taka sama. Z pewnością przyda się nam więc wiedza na temat tego, jakie kryteria powinny być stosowane podczas ich wybierania.

Cechy idealnego szamponu nawilżającego

Nasze włosy dość znacząco różnią się między sobą. Trudno jednak polemizować z tym, że problem suchych włosów łączy tysiące mężczyzn i kobiet. Nadmierna suchość włosów ma co najmniej kilka źródeł, Najczęściej mamy z nią jednak do czynienia wtedy, gdy skóra głowy produkuje zbyt małe ilości łoju. Łodyga włosa nie jest wtedy odpowiednio zabezpieczona, staje się więc podatna zarówno na łamliwość, jak i na inne rodzaje zniszczeń.
Idealny szampon do włosów suchych powinien nie tylko nawilżać je, ale i delikatnie natłuszczać. Co do zasady, im będzie on delikatniejszy, tym lepiej. Oczywiście, może się nam wydawać, że silne działanie będzie w stanie doprowadzić do błyskawicznego uporania się z problemem. Bardzo często jednak wcale się tak nie dzieje, a efekt stosowania takiego szamponu jest odwrotny od zamierzonego. Włosy, zamiast zyskiwać na objętości, stają się jeszcze bardziej wysuszone, a ich stan się pogarsza.

Jak rozpoznać dobre szampony do włosów suchych?

Pomocne okaże się zapoznanie się z ich składem. Przyda się też umiejętność odczytywania go we właściwy sposób. Przyjmuje się, że w składzie takich szamponów powinny znajdować się przede wszystkim emolienty. Warto więc sięgać przede wszystkim po te kosmetyki, które są bogate w olej arganowy, oliwę z oliwek, olej jojoba oraz silikony.

Najlepszy szampon do zniszczonych włosów

Gdy nasze włosy są nie tylko suche, ale również łamliwe, musimy liczyć się z tym, że sięgnięcie po szampon nawilżający może nie być wystarczające. Co więcej, na ich kiepski stan często wpływają nie tylko zmienne warunki atmosferyczne i skłonność do zabiegów zmieniających ich kolor, ale również niewłaściwa pielęgnacja. Bez względu na to, jaka jest przyczyna problemu, warto pamiętać, że włosy osłabione wymagają delikatnych zabiegów.
Szampony do włosów, które rzeczywiście im pomogą, powinny posiadać więc w swoim składzie nie tylko składniki nawilżające, ale również te, które natłuszczają, wygładzają oraz odżywiają włosy. Analizując skład kosmetyków czekających na nas w drogeriach i aptekach warto upewnić się zatem, czy obecne są w nim ceramidy, lipidy i proteiny. Dobrym pomysłem będzie też, z pewnością, stawianie na klasyczne substancje nawilżające, w tym oleje roślinne takie, jak choćby olej jojoba oraz masło shea. Tego rodzaju składniki mają i ten plus, że chronią włosy przed dalszymi uszkodzeniami. Trudno o lepsze wsparcie dla ich osłabionych łodyg.

Dodaj komentarz