Gdzie spędzić ferie zimowe?

Ferie zimowe to okres na który czeka zdecydowana większość uczniów. W końcu będzie można odpocząć od szkoły i obowiązków. Na te dwa tygodnie odpoczynku czekają również rodzice, którzy planują skrupulatnie odpoczynek od swoich obowiązków. Gdzie spędzić ferie zimowe?

Wyjazd w góry

Skoro zima, to i śnieg. Nie każdy może w okresie zimowym pochwalić się wielką ilością śniegu, ale wiadomo, gdzie można go znaleźć. W górach! Jedną z najpopularniejszych miejscowości, która odwiedzana jest w trakcie zimowiska, jest Karpacz. Jest to popularna miejscowość turystyczna, która odwiedzana jest nawet w okresie letnim. Sudety są piękne zimą i nikt nie musi się obawiać, czy nie zabraknie dla nich śniegu. Karpacz jest miejscem, gdzie można zaplanować aktywne wakacje, połączone ze zjeżdżaniem na nartach po zimowych stokach narciarskich, jak również na sankach. Tak, obecnie znaleźć można wypożyczalnie nie tylko z nartami, ale również z sankami, które przynoszą radość nawet dorosłym osobom. Będąc w Karpaczu nie można zapomnieć o jednej, bardzo ważnej rzeczy – wejściu na Śnieżkę. Takiej przyjemności nie można sobie odmówić. Trasa jest wymagająca, ale widok jaki będzie rozpościerał się z Samotni i potem ze szczytu. zapiera dech w piersiach.
Ciekawą propozycją jest również Rabka. Jest to również górska miejscowość, gdzie także śnieg zawsze obecny jest w porze zimowej. Przyjmuje się, że Rabka jest idealną propozycją dla wszystkich rodziców z małymi dziećmi. Dlaczego? Ponieważ znaleźć tutaj można wiele ośrodków narciarskich, które oferują naukę dla dzieci od podstaw. Jeżeli jakieś dziecko czuje, że chciałoby spróbować swoich sił na nartach, to właśnie tutaj powinno znaleźć się pod opiekuńczymi skrzydłami instruktorów, którzy krok po kroku będą uczyli wszystkich adeptów sportów zimowych.

Sprawdź: https://quatromondis.pl/zimowiska

Wyjazd nad wodę

Czy zimowiska nad wodą to dobry pomysł? Oczywiście, że tak. Może dla wielu osób to mniej oczywisty kierunek, ale duża część osób wybiera miejsca, które położone są nad Bałtykiem i nie są tak mocno o tej porze zaludnione. Jeżeli ktoś szuka takich miejsc, to powinien zajrzeć do Trójmiasta. Gdańsk, Gdynia, Sopot zachęcają do odwiedzin. Liczne kilometry pustych plaż stają się nie lada kąskiem dla wszystkich miłośników morsowania. Do tego w tych trzech miastach na turystów złaknionych wrażeń czekają liczne atrakcje, dzięki czemu nikt na nudę nie będzie narzekał.
Jeżeli już mowa o wyjeździe na zimowisko nad wodę, to nie można zapomnieć o Mazurach. Może warto odpuścić sobie mniejsze miejscowości, ale Giżycko zaprasza. Nie tylko można znaleźć tu dostępną przez cały rok bazę noclegową, ale na wszystkich czeka…duża ilość śniegu. Na Mazurach zawsze jest śnieg, dzięki czemu dzieci ze spokojem będą mogły skorzystać ze wszystkich jego uroków. Do tego w okolicach można skorzystać z nart biegowych, jak również sanek. Urządzane są tutaj również kuligi z ogniskami i innymi, ciekawymi dla turystów atrakcjami.

Dodaj komentarz