Gdzie jechać na wakacje

Cały rok czekamy na wakacje, a kiedy w końcu przyjdą, chcemy je spędzić w pięknym otoczeniu, gdzie jest ciepło i prawie zawsze świeci słońce. Nad polskim morzem jest bardzo urokliwie, ale lata bywają deszczowe i zimne. Nic więc dziwnego, że prawie każdy hotel w Grecji przeżywa najazd turystów z Polski. Czy warto tam jechać i co zobaczyć?

Ile kosztują wakacje w Grecji – hotel, wyżywienie, podróż.

Spośród europejskich krajów w basenie Morza Śródziemnego, ceny wakacji w Grecji należą do najniższych. Nadmorski kraj oferuje niedrogie miejsce noclegowe w motelach i pensjonatach, ale znajdziemy też ekskluzywny hotel – Grecja i pod tym względem jest różnorodna. Podróż lotnicza do tego kraju trwa od 1,5 do 3 h, co także przekonuje do wyboru tej destynacji.

Piękna pogoda, pyszne jedzenie, wspaniała pogoda, wygodny hotel. Grecja zaprasza!

Grecja to kraj pełen sprzeczności i zagadek, który oferuje turystom wiele atrakcji. Wybierając hotel w Grecji, zwróćmy uwagę na to, by był położony w miejscu, skąd nie będzie daleko do miast czy zabytków, które chcemy zobaczyć. Koniecznie musimy odwiedzić stolicę, czyli Ateny. Jeśli wybierzemy położony w centrum hotel, Grecję będziemy mogli poznawać jako pieszy turysta. W Atenach zobaczmy Akropol, czyli wzgórze z ruinami budowli pochodzącymi ze „złotego wieku” kultury antycznej (Partenon, Erechtejon, Propyleje, Teatr Dionizosa), a także starożytne agory. Wielbiciele historii powinni zwiedzić meteory, czyli grupę trzynastu klasztorów zawieszonych w powietrzu na kilkusetmetrowej wysokości kamiennych filarach wyrastających ponad Równinę Tesalską. Jeśli marzą nam się wakacje na plaży, nie rozczaruje nas Grecja – hotel położony blisko plaży (na przykład hotel Marvy w urokliwej miejscowości Kamena Vourla), dwa tygodnie urlopu i na pewno odpoczniemy.
Grecja wakacje

Wielbiciele wypoczynku w ciepłym klimacie powinni odwiedzić Kretę, która jest największą grecką wyspą. Znajduje się tu najdłuższy wąwóz Europy, a także cenne zabytki starożytności, czyli ruiny pałaców w Knossos i Fajstos. Widoki jak z pocztówką witają turystów odwiedzających wyspę Santorini, gdzie zobaczymy charakterystyczne biało-niebieskie domki o niepowtarzalnej architekturze, które tworzą baśniową atmosferę tego miejsca.

Jedziemy do Grecji – hotel wśród zieleni

Dla Grecji typowe są wypalone słońcem, niemal stepowe krajobrazy, a ci, którzy chcę odpoczywać wśród bujnej zieleni powinni odwiedzić Wyspy Jońskie, gdzie na wzgórzach rosną gaje oliwne. Miłośnicy plażowania znajdą tu najcieplejsze w całej Grecji morze i piaszczyste plaże z łagodnie opadającym dnem. Z pięknych plaż słynie także Półwysep Pilion, który znajduje się na wschód od portu Wolos. Zobaczymy tam gęste, zielone lasy, a górskie stoki kończą się na przepięknych plażach obmywanych przez szmaragdową morską toń.

Wybierając wygodny hotel w Grecji, na pewno przeżyjemy wakacje pełne relaksu. Różnorodny, nasycony piękną przyrodą i zabytkami kraj to idealne miejsce na urlop marzeń.

Dodaj komentarz