Fotelik Recaro Monza Nova 2 – co warto o nim wiedzieć?

Wśród popularnych fotelików marki Recaro można wskazać model Monza Nova 2. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na jego temat.

Główne cechy

Recaro Monza Nova 2 jest to innowacyjny fotelik dziecięcy, który idealnie sprawdzi się w różnych modelach samochodów. Został stworzony z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, a także najlepszych materiałów pod względem jakościowym. Ten model przeznaczony jest dla dzieci od trzeciego roku życia aż do ukończenia dwunastego roku życia. Waga dziecka jeżdżącego w foteliku powinna mieścić się w zakresie od piętnastu do trzydziestu sześciu kilogramów. Fotelik można dopasować do dziecka, a także jego preferencji, dlatego jest to niezwykle komfortowy produkt do codziennego użytkowania.

Regulacja wysokości

W foteliku możliwa jest regulacja wysokości, co sprawia, że bez problemów można go dopasować do wielkości dziecka, jego wzrostu oraz wagi. Dzięki szerokiej możliwości regulacji fotelik może być używany aż do ukończenia dwunastego roku życia przez dziecko, ponieważ rośnie wraz z nim. Zagłówek ma jedenastostopniową regulację wysokości, dlatego jest tak uniwersalny. Regulowana poduszka zapewnia optymalny poziom wygody pod głową, dlatego dziecko może w foteliku nawet komfortowo spać.

Uniwersalny montaż

Fotelik marki Recaro jest również niezwykle wygodny podczas montażu. Można go instalować na dwa sposoby. Wśród nich wymienia się przede wszystkim metodę z wykorzystaniem bazy Isofix, która uznawana jest za bezpieczniejszą. Jednak Isofix nie sprawdza się we wszystkich modelach samochodów, dlatego fotelik z powodzeniem można montować wewnątrz pojazdów również dzięki pasom bezpieczeństwa. Oprócz tego model ten został wyposażony w zintegrowane złącza Seatfix, które usprawniają cały proces montażu. Dzięki tak dużej uniwersalności fotelik doskonale sprawdzi się w różnych modelach samochodów, zarówno z bazą Isofix, jak i bez niej.

Bezpieczeństwo

Fotelik Recaro Monza Nova 2 jest bardzo bezpieczny dla jego użytkowników, ponieważ został stworzony z materiałów o wysokich parametrach jakościowych z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. W foteliku można znaleźć dodatkowe zabezpieczenia, które zwiększają poziom ochrony dziecka w przypadku kolizji lub wypadku. Wśród nich można wskazać na przykład zaawansowaną ochronę boczną, która ochrania dziecko przed uderzeniami z boku.

System wentylacji

Fotelik został wyposażony również w zaawansowany system wentylacji, który zwiększa komfort dziecka podczas jazdy w foteliku. Pasywny system wentylacji szczególnie dobrze sprawdza się podczas dłuższych podróży, ponieważ zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu się oraz poceniu. Jest to model szczególnie polecany osobom, które spędzają sporą ilość czasu w samochodzie, ponieważ umożliwia komfortowe poruszanie się na co dzień. Warto się nad nim zastanowić. Oprócz wentylacji fotelik wyposażony został także w wygodną piankę do siedzenia, która dopasowuje się do kształtu ciała.

Dodaj komentarz