Dlaczego warto jechać na wakacje do Polski

Znane powiedzenie mówi – „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Jest w nim wiele prawdy. Szczególnie, jeżeli chodzi o poznawanie różnych zakątków naszego kraju. Na fali popularnych ofert last i first minute oraz rozlicznych promocji biur podróży, coraz częściej decydujemy się na wycieczki zagraniczne, wychwalając piękno odległych krain. Zapominamy, że i Polska oferuje wiele ciekawych atrakcji dla turystów.

Gdzie pojechać – w góry czy na Mazury?

W pierwszej kolejności należy wybrać miejsce docelowe podróży. Polska to kraj pełen różnorodności i atrakcji, które zachwycają. Jest tu wiele interesujących muzeów o intrygujących eksponatach, przepięknych miejsc, które stworzyła natura – malownicze plaże, nietypowe formacja skalne, rozległe równiny. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, należy zastanowić się na czym tak naprawdę zależy – na wypoczynku w kurorcie turystycznym, czy też na poznaniu kultury i historii naszego kraju.

Jeżeli jesteśmy nastawieni na wypoczynek to warto wybrać się nad morze lub nad jeziora w regionie Warmii i Mazur. Skupione wokół nich miejscowości wypoczynkowe posiadają dobre zaplecze turystyczne – pensjonaty i innego rodzaju ośrodki, a także wiele miejsc, w których można dobrze zjeść, zbawić się, a nawet zadbać o swój wygląd i zdrowie.

Z kolei Pojezierze Kujawskie oraz region Sudetów i Gór Świętokrzyskich to propozycja dla osób, które uwielbiają malownicze, piesze trasy turystyczne. Te regiony są idealne do uprawiania trekkingu. Jeżeli zaś wolisz wycieczkę rowerową, to z pewnością zainteresuje Cię wyprawa w okolice Pętli Żuławskiej, gdzie można podziwiać niesamowite widoki, a także poznać kulturę mieszkających tam niegdyś Menonitów.

Czy tanie podróżowanie po Polsce jest możliwe?

Wbrew pozorom podróżowanie po Polsce nie musi być wcale drogie. Wybierając ośrodki, w których się zatrzymamy możemy wybierać te nieco tańsze i korzystać z wyżywienia na mieście, np. w barach mlecznych, które oferują tanie i dobre jedzenie domowe. Jeżeli już chcemy zatrzymać się w droższym ośrodku, to warto sprawdzić w serwisach turystycznych, czy akurat nie ma promocji na pakiet pobytowy w takim miejscu. Coraz więcej portali proponuje użytkownikom korzystne zniżki, przy powołaniu się na portal w czasie rezerwacji hotelu czy pensjonatu.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za wybraniem Polski, zamiast zagranicznych wojaży jest bezpieczeństwo. Polska to obecnie jeden z najbezpieczniejszych krajów w Europie i na świecie. Nasz kraj jest położony w regionie, który bardzo rzadko dotykają jakiekolwiek klęski żywiołowe. Praktycznie nie występują u nas trzęsienia ziemi, a zawirowania pogodowe takie jak orkany są rzadkie i praktycznie zdarzają się tylko nad morzem. Jednym z największych zagrożeń atmosferycznych w naszym kraju są powodzie, które z reguły występują w okresie lipca oraz wiosennych roztopów.

W Polsce, jak podają sprawdzone źródła, istnieje niewielkie ryzyko zagrożenia terrorystycznego, co na tle ostatnich wydarzeń w krajach Europy zachodniej sprawia, że również coraz więcej zagranicznych turystów decyduje się na wypoczynek w naszym kraju.

Oczywiście należy uważać na drobnych złodziei, którzy chętnie korzystają z nieuwagi turystów w czasie wypoczynku lub zwiedzania.

Dodaj komentarz