Czy warto dopłacać za droższe sprzęty AGD?

Wiele osób podczas urządzania wymarzonej i stylowej kuchni, bardzo długo zastanawia się nie tylko nad wzorem płytek na ścianę, ale także nad tym, jaką kupić lodówkę, zmywarkę oraz mikrofalówkę. Lepiej wybrać tańszy sprzęt agd do kuchni i tym samym zaoszczędzić, czy jednak zdecydować się na bardziej nowoczesne urządzenia? Odpowiedzi udzielimy w tym krótkim, poniższym tekście.

Co oznacza skrót AGD?

Zanim przejdziemy do najważniejszej kwestii, najpierw warto wyjaśnić, co dokładnie określa skrót AGD. Okazuje się, że chodzi tutaj po prostu o wszystkie artykuły gospodarstwa domowego. Mowa o sprzętach, która są używane tylko w mieszkaniu przez wszystkich członków rodziny. Najczęściej pod taką nazwą kryją się produkty przeznaczone właśnie do kuchni. Wśród nich, poza wspomnianymi na wstępie rzeczami, mamy także okapy kuchenne, zamrażarki oraz produkowane w różnych rodzajach płyty grzewcze (gazowe, indukcyjne id.)

Sprzęt agd sterowany za pomocą smartfona

Podobnie jak inne urządzenia, także sprzęt kuchenny jest coraz bardziej nowoczesny. Zaskakuje swoimi możliwościami. Komunikuje się z domową siecią Wi-Fi, dlatego można nim sterować zdalnie. To spora wygoda. Nie podchodzimy do lodówki czy piekarnika, tylko siedząc z daleka, sterujemy niemal wszystkim. Jednak nadal musimy przecież sami wyjąć ciasto po upieczeniu albo włożyć mięso do zamrażarki. Z drugiej strony sprzęt agd do kuchni obsługiwany smartfonem to coś, czym można pochwalić się ciociom, wujkom, znajomym i sąsiadom. Jesteśmy bowiem informowani o ewentualnych błędach serwisowych. Dowiadujemy się, że należy wykonać przegląd itd. Niestety, chcąc korzystać z tego typu funkcji, musimy dopłacić nawet kilkaset złotych. Co nie oznacza, że całkiem unikniemy awarii jak w przypadku zwykłych urządzeń. Stąd raczej nie warto wydawać większej sumy pieniędzy, aby cieszyć się kuchennym gadżetem. Może za kilka albo kilkanaście lat doczekamy się bardziej efektywnych rozwiązań – nie tak drogich, ale za to zintegrowanych i szeroko dostępnych.

Najtańsze nie oznacza lepsze

Zdecydowanie optymalnym rozwiązaniem będzie wybranie czegoś ze średniej półki. Dlaczego? Bo sprzęt agd do kuchni kosztujący grosze (dostępny w promocji) może okazać się jednak zbyt awaryjny. Zdarza się często, że już po paru miesiącach lodówka nie mrozi jak trzeba, a mikrofalówka nie odgrzewa jedzenia. Wówczas czeka nas droga naprawa, tym bardzie jak zdecydujemy się na najtańszy sprzęt agd do kuchni, zakupiony w hipermarkecie. Lepiej zatem udać się do profesjonalnego sklepu i rozejrzeć się za produktem z mocniejszymi częściami. Niekoniecznie jednak musi to być urządzenie sterowane zdalnie przy pomocy telefonu komórkowego. Warto natomiast wybrać sprzęt charakteryzujący się np. energooszczędnością. Dzięki niemu będziemy w pełni zadowoleni, a resztę pieniędzy w portfelu przeznaczymy na inne, potrzebne akcesoria domowe, których jakość okaże się na tyle dobra, że będą nam służyć przez kolejne lata.

Dodaj komentarz