6 podstawowych zasad pakowania torby podróżnej

O tym, jak ważne jest prawidłowe spakowanie walizki wie każdy, kto choć raz wyjechał na wakacje bez dokumentów lub stroju kąpielowego. Pamiętają o tym także osoby, którym kosmetyki rozlały się wewnątrz torby, brudząc przy tym ubrania. Jeśli chcesz uniknąć takich błędów, poznaj 6 zasad pakowania bagażu.

Niezależnie od tego, czy wybierasz się w podróż samolotem, autobusem czy pociągiem pamiętaj o tym, by jeszcze przed rozpoczęciem pakowania torby podróżnej zaopatrzyć się w kilka foliowych woreczków. Ich zgromadzenie pomoże Ci zrealizować 3 pierwsze reguły przygotowywania bagażu do podróży. Pozostałe zasady nie będą od Ciebie wymagały posiadania żadnych dodatkowych przedmiotów. Oto 6 podstawowych reguł efektywnego pakowania torby podróżnej.

Torba podróżna Wittchen
Torba podróżna Wittchen (źródło: https://www.wittchen.com/bagaz-i-galanteria/bagaz/torby-podrozne)
  1. Umieść wszystkie kosmetyki w szczelnych woreczkach

Nie musisz foliować każdego flakoniku perfum lub opakowania z szamponem osobno – wystarczy, że zapakujesz wszystkie pojemniki z płynami do jednego woreczka. Ten prostu trik pozwoli Ci uniknąć ryzyka zabrudzenia całej zawartości torby rozlanym olejkiem lub płynem do kąpieli.

  1. Pamiętaj o spakowaniu lekarstw

Alergiczny katar lub uporczywa wysypka mogą zepsuć każdy wyjazd, dlatego koniecznie zapakuj do torby podróżnej woreczek z lekarstwami. Dlaczego warto je umieścić w woreczku? Choćby dlatego, by zabezpieczyć je przed wilgocią i przypadkowym rozlaniem syropu z niedokręconej butelki.

  1. Zarezerwuj miejsce na dokumenty i polisy

Obejrzyj dokładnie swoją torbę podróżną i wybierz kieszonkę, w której schowasz foliowe koszulki lub woreczek z dokumentami oraz polisami podróżnymi. Nie zapomnij dołączyć do nich również zapasowej gotówki, kartki z adresem hotelu i mapką, a także biletów lub kart pokładowych.

  1. Spakuj odzież na złą pogodę

Jeśli wybierasz się na wakacje w sezonie letnim, to oprócz spakowania przewiewnej odzieży nie zapomnij włożyć do walizki również jednej pary długich spodni oraz swetra. W przypadku zimowego wyjazdu pamiętaj natomiast o dodatkowej parze butów, ciepłych skarpetach oraz nieprzemakalnej kurtce.

  1. Sprawdź, czy uniesiesz torbę

Jeżeli zastosowałeś się do czterech wcześniejszych zasad, to nadszedł już czas, by przekonać się, czy Twój bagaż nie jest zbyt ciężki. Jeśli zamierzasz lecieć samolotem, koniecznie sprawdź akceptowaną przez przewoźnika wagę bagażu podręcznego. W przypadku wyboru innych środków lokomocji decydujące będzie natomiast to, czy jesteś w stanie bez wysiłku unieść swoją torbę podróżną. Jeśli nie, nie wahaj się usunąć zbędnych przedmiotów, np. suszarki, którą znajdziesz w niemal każdym hotelu.

  1. Pozostaw miejsce na pamiątki z podróży

Może to być zarówno pusta kieszonka, jak i odrobina miejsca w głównej części bagażu. Dzięki dodatkowemu miejscu w torbie będziesz mógł spakować wakacyjne upominki dla przyjaciół lub przywieźć do domu egzotyczne specjały.

Uwzględnienie tych prostych zasad podczas pakowania torby podróżnej zapewni Ci spokojny wyjazd, podczas którego nie zaskoczy Cię ani brzydka pogoda, ani nawet alergia na egzotyczną roślinę. Pamiętaj więc o nich nie tylko przed urlopem, ale również przed każdą podróżą służbową.

Dodaj komentarz