3 pomysły na wakacyjne prezenty, które możesz zrobić sam. Dowiedz się, co jest niezbędne

Wracając z wakacji chcemy przywieźć bliskim choćby drobny prezent. Niestety większość dostępnych w ośrodkach wypoczynkowych pamiątek została wyprodukowana w Chinach i mało ma wspólnego z danym regionem. Co zrobić? Może zamiast szukać czegoś w sklepach, sami przygotujemy podarek? Co zrobić? Jak się do tego zabrać? Czy warto mieć pod ręką klej na gorąco?

Muszelki, kamienie i trochę pracy. Podstawowe produkty do decoupage: farby i klej na gorąco

Jeśli podoba nam się zdobienie techniką decoupage, możemy własnoręcznie przygotować piękny przedmiot. Kupmy proste, drewniane pudło, które możemy ładnie ozdobić w wakacyjny motyw – do takiej skrzynki można włożyć muszelki, bursztyny czy biżuterię. Może to być na przykład skrzynka na wino, w której zmieści się butelka lokalnego trunku, np. piwa. Kiedy ją ładnie udekorujemy, będzie wspaniałym prezentem, a dodatek alkoholu na pewno ucieszy obdarowanego. Do pracy musimy się dobrze przygotować. Niektórzy twierdzą, że wystarczy zwykły klej i lakier do włosów, ale dedykowane do tej techniki materiały i narzędzia bardzo ułatwiają pracę. Potrzebne będą farby, kleje (klej do serwetek i klej na gorąco wraz ze stosownym narzędziem) oraz lakiery do decoupage. Przede wszystkim musimy kupić serwetki czy inne papierowe elementy, które chcemy nanieść na zdobioną powierzchnię. Świetnie będzie wyglądać serwetka z wakacyjnym motywem, np. zachodem słońca czy widokiem skąpanej w słońcu plaży. Do naklejania elementów potrzebujemy specjalnego kleju do serwetek, który impregnuje naklejone aplikacje. Podobnie jak klej na gorąco, jest praktycznie niewidoczny.

A może piękna kompozycja z kwiatów? Klej na gorąco w domowej kwiaciarni

Możemy także własnoręcznie przygotować kompozycję złożoną z wakacyjnych roślin, szyszek, wstążek i innych. Taki bukiet szczególnie ucieszy osobę, która całe wakacje spędza w pracy i nie ma czasu na spacery po łąkach, a chciałaby poczuć, że jest lato. W tym przypadku również będzie potrzebny klej na gorąco. Bez niego finezyjne wiązanki mogłyby się zniszczyć już podczas wyjmowania z wazonu. Tego typu klej trwale łączy ze sobą zróżnicowane i bardzo delikatne materiały, na przykład tkaniny, płatki kwiatów i zasuszone liście. Wystarczy jedna kropla kleju, by umieścić na delikatnych płatkach róży miniaturowego motyla.

A może coś do jedzenia? Wakacyjne przysmaki i klej na gorąco

Świetnym pomysłem na własnoręcznie przygotowany prezent jest samodzielnie zrobiony przysmak. Może przywieźliśmy z wakacji jakąś przyprawę czy element potrawy? Jeśli tak, postarajmy się przygotować coś smacznego i zaprośmy przyjaciela na kolację. Jeśli umiemy i chętnie to robimy, przygotujmy na przykład pyszne ciastka, które wraz z puszką utworzą sympatyczny podarunek. A może zrobimy dżem czy konfitury? Niewielkie słoiki możemy włożyć do kartonika, który wystarczy ładnie przyozdobić i owinąć wstążką, do której za pomocą kleju na gorąco przykleimy sztuczne kwiaty, by otrzymać ładny podarunek.

Wakacje trwają krótko, ale można z nich przywieźć prezenty, które ucieszą obdarowanego. Wystarczy klej na gorąco, skrzynka i kilka muszelek, by przygotować pudło na marzenia.

Dodaj komentarz