10 pomysłów na spędzenie wakacji w Bułgarii

W latach 70. i 80. Wakacje w Bułgarii były niezwykle modne. Jednak teraz również warto tam pojechać, tym bardziej, że aktualne zaplecze turystyczne jest jak najbardziej nowoczesne. Poza tym istnieje możliwość spędzania czasu na różne sposoby. W jaki sposób można zaplanować urlop w Bułgarii?

Jak można spędzić wakacje w Bułgarii?

Z jednej strony wybrzeże Morza Czarnego, a z drugiej pasma górskie – już same warunki geograficzne sprawiają, że wakacje w Bułgarii można spędzać na różne sposoby. Poniżej 10 pomysłów, które warto wykorzystać podczas takiego urlopu:

 

 1. Wiele osób wybiera wypoczynek na jednej z plaż. Są one czyste, morze jest ciepłe, a pogoda sprzyja pływaniu i opalaniu. Znalezienie taniego noclegu w pobliżu nie stanowi żadnego problemu.

 

 1. Uprawianie sportów wodnych jest zdrowe i ekscytujące. W związku z tym warto skorzystać z jednej z wypożyczalni, żeby spróbować swoich sił w jeździe na nartach wodnych, na kajakach, surfowaniu czy nurkowaniu.

 

 1. Jeżeli nastawiamy się przede wszystkim na rozrywkę, to najlepiej zatrzymać się w kurorcie Złote Piaski lub Słoneczny Brzeg. Są tam parki wodne, SPA, kasyna, pola golfowe i lokale, w których można potańczyć.

 

 1. Z kolei, jeżeli spędzamy wakacje w Bułgarii z dziećmi, weźmy pod uwagę odwiedzenie Warny, gdzie znajduje się delfinarium.

 

 1. W Warnie można zwiedzić również Mauzoleum Władysława Warneńczyka oraz zobaczyć inne zabytki. Nie brakuje ich także w innych miastach.

 

 1. Znajdujące się na południu kraju Burgas słynie ze źródeł termalnych. Wody głębinowe mają dobroczynny wpływ na zdrowie oraz wygląd skóry. Wynika to nie tylko z faktu, iż mają wysoką temperaturę, ale przede wszystkim z tego, że zawierają biopierwiastki.

 

 1. Pasmo Riły, Stara Płanina, Rody, Pirin – to nazwy pasm górskich. Oddzielają je malownicze doliny. Krótko mówiąc są to bardzo dobre warunki dla miłośników pieszych wycieczek nowymi szlakami.

 

 1. Bułgaria słynie z dobrej kuchni. W sezonie turystycznym zdecydowanie nie brakuje tam miejsc, gdzie możemy zjeść coś dobrego.

 

 1. Jest to również odpowiednie miejsce na romantyczny wyjazd we dwoje. Po całym dniu wycieczek i wypoczynku na plaży, można zobaczyć wspólnie malowniczy zachód słońca. Natomiast biorąc pod uwagę sporą ilość turystów, wesołą i swobodną atmosferę, istnieje spora szansa, że jeśli ktoś wyjeżdża na wakacje do Bułgarii jako singiel, to nie wróci już sam.

 

 1. Wybierając się do Bułgarii można również nastawić się po prostu na urlop pełen różnych atrakcji.

 

Jakie są najciekawsze atrakcje w Bułgarii?

Kiedy sprawdzamy hasło „Bułgaria wakacje”, możemy znaleźć wiele interesujących propozycji, oto 10 wybranych atrakcji:

 1. Sofia wraz z jej wspaniałymi zabytkami.
 2. Melnik – najmniejsze miasto w Bułgarii, otoczone skałami.
 3. Nesebyr to urocze miasteczko nad samym morzem, znajduje się na Liście Światowego dziedzictwa UNESCO.
 4. Monastyr Rylski, czyli kompleks klasztorów wybudowany w górach Riła.
 5. Sozopol – miasto pochodzące sprzed epoki brązu.
 6. Płowdiw to duże miasto, które słynie z godnych zobaczenia zabytków.
 7. Kaliakra – przylądek ze stromymi klifami, jaskiniami, grotami oraz ruinami murów obronnych.
 8. Bełogradczik czyli skalne miasto.
 9. Wielkie Tyrnowo to miejsce, gdzie możemy oglądać stare cerkwie i ruiny carskich pałaców.
 10. Pirin jest bardzo malowniczym pasmem górskim.

 

Dodaj komentarz